Podnikatelé to mají v mnoha ohledech těžké. Když potřebují peníze, musí si je vydělat, a to v jejich případě nejde ani zdaleka tak snadno. Když chce peníze stát, zvýší daně nebo přijde s daněmi novými, případně si půjčí, dávaje coby záruku veškerý svůj lid.
Ovšem co podnikatelé? Když ti zvednou cenu nad únosnou míru, nikdo si jejich zboží či služby nekoupí, na to, aby přišli s něčím novým, by často potřebovali rovněž scházející finance, a půjčit si…
Půjčit si takoví podnikatelé také mohou. Ovšem jejich možnosti nejsou nejednou ani zdaleka ideální. Ba dalo by se říci, že je spousta soukromníků při žádosti o půjčení peněz už předem odsouzena k nezdaru.
Protože tito lidé často nemívají ani jistý, ani dostatečně vysoký příjem, a vlastní-li něco, pak jsou to už půjčky z dřívějška a někdy i záznamy v registrech dlužníků. A někomu takovému běžné banky zpravidla nepůjčují. Protože to představuje určitou míru rizika, že se jim už půjčená hotovost nevrátí, že se tam se svými penízky už neshledají.
A když podnikatel onu půjčku vážně potřebuje? Na koho se má v takové chvíli obrátit? Kde se mu naskýtá naděje na úspěch?
Takové řešení se skutečně nabízí. Ovšem nikoliv v bankách. Jmenuje se totiž nebankovní hypotéka bez registru, a jak již sám název napovídá, jde o produkt poskytovaný nebankovním sektorem.
Předně je třeba zdůraznit, že i zde se budou o podnikatelovu solventnost zajímat, že ani zde až tak docela neopomenou nahlédnout, jak si dotyčný stojí v otázce registru dlužníků. Ovšem netřeba se toho už v zárodku děsit, protože zde mají o poznání nižší nároky a leccos žadateli odpustí. Vlastně stačí, nabyde-li takový poskytovatel přesvědčení, že je dotyčný podnikatel schopen půjčené peníze splácet, a pak už se nikomu klacky pod nohy nehážou.
Stačí, když takový žadatel nabídne coby záruku svou nemovitost nebo nemovitost někoho, kdo se je za něj ochoten zaručit, a peníze budou k mání. Za podmínek, jaké ani banky nejednou nenabízejí.
A kdo by nevyužil takové příležitosti, že?