Kešu ořech vypadá na první pohled velice legračně, může dokonce budit dojem, že jde o nějaký paskvil, nepovedený přírodní výtvor mezi ovocem a ořechem ve tvaru papouščího zobáku. Nenechte se však mást jeho vzhledem, možná si v této souvislosti vybavíte staré známé přísloví, že „není všechno zlato, co se třpytí“.
Kešu oříšek nemusí vypadat zrovna vznešeně, důležité je, co ukrývá pod svou nazelenalou slupkou. Neměl by totiž v žádné ořechové směsi chybět, a to z několika důvodů:
Je chuťově velmi výrazný a v ořechových směsích podtrhuje pestrost a jedinečnost – má příjemnou sladkou chuť, nemá tendenci ke žluknutí a k tvorbě hořkých silic. Připomíná spíše sladký zákusek a spolu s plátky kokosového ořechu je vítanou změnou k evropským druhům lískových a vlašských ořechů.
Obsahuje velké množství aminokyseliny tryptofan – budete-li jíst kešu ořechy BIO https://www.nakliceno.cz/kesu/kesu-orechy-bio-1000g/ pravidelně, zvýšíte hladinu této důležité aminokyseliny, bez níž se v mozku nevytváří serotonin. Tryptofan obsahuje například i kuřecí a krůtí maso, sardinky, většina druhů sýrů a slunečnicová semínka. Máte tedy před sebou další velmi účinnou u zbraň proti depresím, únavě, rozmrzelosti, agresivitě a podobným projevům nedostatku serotoninu.
Zdravé mlsání s vlákninou – bohužel jedním z největších problémů současné civilizace je nedostatek vlákniny. Ta schází ve většině průmyslově vyráběných polotovarů a v řadě hotových jídel. Nenajdete ji v cukrovinkách, dortech, v bílém pečivu a ve většině pokrmů rychlého občerstvení. Dáte-li si párek v rohlíku, zapijete jej kolovým nápojem a u televize pak spořádáte několik obložených chlebíčků, máte při pravidelném opakování těchto zvyklostí zaděláno na problém. Dopřejte si raději hrst oříškové směsi – vlašské a lískové ořechy, kešu, makadamové oříšky, pekanové ořechy, rozinky a arašídy – dodáte tělu velké množství živin a zároveň zajistíte dostatek vlákniny.