To, že má tento oblíbený sport spoustu dalších odnoží však již ví jen málokdo. O některých se můžete dočíst v tomto článečku.
Možná se najde něco i na webu Rink hokej (Roll hokej) onlinechlap.cz, protože právě o tak zvaném rink hokeji bude řeč.
Jak dobře plyne z anglického názvu roll, bude jasné, že se bude něco rolovat. Koberec to však nebude. Budou rolovat, nebo spíše rotovat kolečka na bruslích, které se při této hře používají a tím je jasné, že se nebude hrát na ledě, ale nanějakém pevném povrchu. Pevném proto, že v oranici a na trávě s měkkým podkladem by se špatně „rollovalo“. Pardon, jezdilo, pokud by to tedy vůbec šlo. Většinou to nejde, kolečka se zaboří a tím to zhasne.
Kolečkové brusle se používají ve více odvětvích hokeje, například in line, nebo skatter. Jenže kolečkový hokej, tedy rink hokej se hraje na bruslích se čtyřmi kolečky, která nejsou v řadě. Tedy jsou podobné těm dětským, na kterých se děti učí držet rovnováhu. Jeden pár koleček je na bruslích vpředu a druhý zase v zadní části bruslí. Je to tak stabilnější, a nehrozí tak velké riziko pádu. Také se na nich lépe stojí, noha nemusí stále vyrovnávat tlak, a tak se svalům při stání trochu uleví.
Ke hře se používá zahnuté hole a míčku. Nikoli tedy hokejka, jak je tomu v jiné odnoži.
Účel hry je naprosto shodný s těmi ostatními hrami, totiž dostat míček za záda brankáře soupeře. Lidově řečeno, dosáhnout gólu. Prostě to soupeři nandat no.
I zde mají hráči chrániče, ač ne takové jako při hokeji ledním, kde se hraje trochu jinak.
I v tomto druhu hokeje se angažuje hodně lidí, a také i zde existují různé turnaje, které si většinou samy určují pravidlo o délce a způsobu hraní. Dokonce existuje světová asociace tohoto sportu a ta zaštiťuje turnaje na té nejvyšší úrovni. Výhodou tohoto spotu je, že se dá hrát na jakémkoli plácku. Tak to zkuste.